Аграрії і пасічники підписали Меморандум для захисту бджіл від отруєнь
У місті Кременчук на етнофестивалі «ДеМед», який тривав з 8 по 9 вересня агровиробники і пасічники підписали Меморандум про співпрацю щодо захисту бджіл від отруєнь. Підписанти документу мають надію, що він приверне увагу громадськості, фахівців та сільгоспвиробників до проблеми та буде першим кроком її вирішення.
«Ідея меморандуму — привернути увагу громадськості, пасічників, фермерів та влади до проблеми отруєння бджіл в Україні. Цього року вона була надзвичайно актуальною для багатьох регіонів. Ми розуміємо, що про це не можна мовчати і якщо не буде здійснено ніяких заходів, ми можемо втратити бджільництво, як галузь», — розповів організатор етнофестивалю, та один з ініціаторів підписання меморандуму, голова ГО «Обласне об’єднання пасічників «Полтава Мед» Ігор Лещенко.
Він додав, що вже є домовленість з представниками кременчуцької міської ради та з Полтавською ОДА про підтримку цього меморандуму. Це дозволить винести проблему отруєння бджіл на широкий загал.
Група компаній «Арніка» — виробник органічної продукції, яка є головним партнером фестивалю «ДеМед», підтримала ініціативу пасічників та вже підписала меморандум.
Крім того, Ігор Лещенко повідомив про підготовку спільного з групою компаній «Арніка» пілотного проекту по запиленню с/г культур. Він зможе на практиці показати, як можуть співпрацювати фермери та пасічники, отримуючи при цьому зиск.
Етнофестиваль «ДеМед» проходить вже вдруге. Незважаючи на дощову погоду, фестиваль зібрав чимало відвідувачів. Бджолярі та просто поціновувачі меду мали змогу послухати нестандартні лекції про мед, спостерігати за процесом його відкачки, продегустувати мед та медові напої.