Реклама

Хто такий куркуль

Хто такий куркуль?

Куркуль – заможний селянин, кулак, фермер.

Походження слова «куркуль»:

Слово «куркуль» має тюркське походження. Припускають, що джерелом могло бути турецьке korkulu («той, що вселяє страх, страждання, небезпеку»), утворене від дієслова korkulmak («боятись»). Інша версія: від іншого турецького слова — kürklü («критий хутром», «вдягнутий у шубу»).

З 1920-х років саме «куркулями» почали називати селян — дрібних підприємців, які не займались безпосередньо обробкою землі, а використовували найману працю, здавали в оренду «засоби виробництва» (тварини, знаряддя, машини та споруди) та дуже заможних селян, статки яких вимірювали площею оброблюваних земель, наявністю засобів виробництва, розмахом підприємницької діяльності, доходом.

В часи хлібозаготівельної кризи 1927—1928 рр. Йосип Сталін поширив назву «куркуль» та «підкуркульник» на всіх селян, які відмовлялись підкорятись політиці більшовицької партії або продавати надлишки за цінами, що їх встановлювала більшовицька диктатура. За ідеологічною догмою куркулі не втрачали своєї куркульської сутності навіть після розкуркулення, або вступу до колгоспу. До куркулів могли зарахувати як родину куркуля, так і його онука чи правнука, або ж родичів.

Чому наш сайт називається Kurkul.com?

Тому що наша аудиторія – українські фермери, що господарюють на землях площею до 10 тис. га. Нас читають спеціалісти аграрної сфери (агрономи, ветеринари тощо), студенти аграрних ВНЗ. Також ми цікаві для представників агрокомпаній, які займаються продажем засобів захисту рослин, насіння та іншої сільгосппродукції.

Одним із своїх завдань ми також вважаємо зміну стереотипного ставлення до слова «куркуль». Це не зневажлива назва заможного селянина, яка закріпилася у радянські часи. Куркуль — це фермер, власник і господар, який працює на своїй землі.

На нашому сайті ви знайдете актуальні новини, блоги та інтерв’ю з авторитетними експертами аграрної галузі, спецпроекти, історії успіху українських фермерів, фото- та відеоматеріали на аграрну тематику та базу обличь українських фермерів та агрономів, що постійно росте та доповнюється.