Експерти розповіли, як розбагатіти на горіхах
Під час Дня поля на плантаціях фундука в Національному дендропарку «Софіївка» в Умані Черкаської області, науковці розповіли садівникам про особливості вирощування фундука в умовах України. Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.
«Щодо технології, починати треба з ґрунту. Кращі варіанти — різні чорноземи та сірі лісові ґрунти. Не любить фундук піщаних, заболочених і засолених ґрунтів. Кислу землю бажано вапнувати. Кущі непогано ростуть під природним задернінням, але відгукуються з вдячністю на регулярну оранку», — розповів кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу генетики, селекції та репродуктивної біології рослин Національного дендропарку «Софіївка» НАН України Олександр Бабак.
Він додав, що кращий час для посадки саджанців — осінь. А саме, кінець жовтня.
«Саджанці фундука відрізняються коротким періодом спокою. Важливо обирати ефективні способи та схеми висаджування садивного матеріалу. Варіанти розташування кущів залежать від їх розмірів, схильності до утворення порослі», — наголосив науковець.
За його словами, ще один відповідальний етап — обрізка та формування конструкцій насаджень фундука. Важливо правильно проріджувати кущ, знати, які пагони залишати, які видаляти, та в який час найкраще робити обрізку.