2 жовтня 2019, 14:30, Україна

Сільський Ревізор оголосив переможця конкурсу Село Року 2019

Проект «Сільський Ревізор» оголосив переможця конкурсу Село Року 2019 за версією народного голосування. Почесне звання, а також 100 тис. грн отримало село Колочава Закарпатської області. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Із 2 по 22 вересня на сайті SilskiyRevizor.com тривало народне голосування. Колочава отримала 1 861 голос від своїх прихильників.

Колочава є одним із найдовших сіл в Україні. Його протяжність з одного кінця до другого становить 15 км. Усе завдяки колишнім присілкам: Брадолець, Сухар, Лази тощо, які разом й утворюють Колочаву. Як і більшість сіл у Карпатах, село лежить у долині між полонинами. Його головна особливість — хороший туристичний імідж. Саме завдяки цьому сюди щороку приїжджає близько 50 тис. туристів на рік.

Колочава — дотаційне село, з червня повністю утримується державою. Сільська рада Колочави є одним із 72 органів місцевого самоврядування та об'єднання Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей, а також членом Асоціації «Єврорегіон «Карпати-Україна».

Сільський Ревізор перевірив усі об’єкти інфраструктури села та дізнався, як громада використовує залучені кошти.

«Ми їхали сюди з очікуванням перемоги. Церемонія нагородження — дуже хвилюючий момент. Дякую цьому проекту та колективу «Сільського Ревізора», які показали на всю країну нашу туристичну Колочаву. Дійсно у село приїжджають дуже багато мандрівників із-за кордону, і наших, тож усіх чекаємо в гості. Вдячний усім, хто проголосував за нас. Ми будемо надалі розвиватись і ставати все кращими і кращими. Вже плани є на 100 тис. цих, виправимо один з наших недоліків — зробимо освітлення в селі Колочава» , — коментує сільський голова Колочави Юрій Кливець.

Нагадаємо, «Сільський Ревізор» — це соціальний проект про українське село. Мета проекту – на національному рівні підняти проблему інфраструктури села. Ми прагнемо показати українцям, що українське село — живе, воно розвивається і може бути комфортним місцем для проживання. На прикладі успішних сіл ми розповідаємо, що співпраця місцевої влади, бізнесу та активних жителів – запорука добробуту громади. 

Упродовж 3-го сезону Сільський Ревізор відвідав 10 сіл у 7 областях: Харківській, Полтавській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Вінницькій та Черкаській областях.