7 грудня 2023, 08:30, Україна

Експерт спростував міф про продаж землі іноземцям в обхід закону

За останні роки у земельному законодавстві України відбулися зміни, які можуть мати далекосяжні наслідки для розвитку країни. Однак із впровадженням кожного чергового етапу реформи виникає чимало міфічних страхів. Однією з таких тем є продаж землі іноземцям. Не напряму, а в обхід закону. 

За словами Володимира Нагорного, керівника компанії Volodar, чимало подібних висловлювань і тез не мають під собою реального підґрунтя. І мова цифр тому підтвердження.

«Навіть теоретично малоймовірно, що колись в Україні відбудеться референдум й  іноземці отримають дозвіл на придбання землі. Зараз якби таке відбувалося — це було б помітно. Натомість жодного факту купівлі землі іноземцями в Україні немає», — прокоментував експерт. 

За його словами, в обхід закону це теж неможливо. До того ж викласти доведеться чималеньку суму. 

«Щоб реалізувати схему поза законом, треба витратити стільки грошей, що в результаті земля обійдеться дорожче, ніж її можна купити, припустимо, у Польщі. Тобто такі розмови — не більше ніж просто емоції чи якісь маніпуляції. Хоча от інформація для порівняння: у США українець має законне право купити землю», — додав Володимир Нагорний.

За його словами, Закон про ринок землі прописаний дуже добре. Декілька років тому, перед запуском ринку землі, теж існувало чимало міфів, однак реалії показують, що за 2,5 роки, доки вже існує ринок землі, нарікань на закон немає.

«Я можу здогадуватися, звідки виникають такі міфи. Наведу приклад, якщо ви захочете купити квартиру у центрі столиці за мільйон доларів, то ви її купите, і довідку про доходи нотаріус у вас не попросить. Однак при купівлі 2 га землі за $4 тис. ви маєте показати довідку з податкової. Тобто землю в Україні сьогодні мають право купувати ті, хто мають офіційні доходи і сплачені в повному обсязі податки. Можливо, це не всім подобається», — зазначив експерт.

Нагадаємо, Volodar проводить додатковий набір інвесторів для придбання земель в усіх регіонах так званого кукурудзяного поясу (лісостепової зони). Деталі щодо співпраці можна дізнатись за тел.: +38 (093) 081-18-17.

Читайте також:

Ірина Кошкіна, Kurkul.com, 2023 р.