Аграрії адаптуються до кризи кадрів
Хоча держава намагається допомогти вирішити кризу кадрів, яка виникла внаслідок мобілізації, у тому числі за допомогою програм перекваліфікації, аграрний сектор в умовах війни не чекає її допомоги, а адаптується сам. Про це розповів заступник міністра агрополітики Денис Башлик для ВоксУкраїна.
За його словами, дуже багато компаній різного розміру самі знайшли кошти, запустили програми перекваліфікації і для жінок, і для молодих спеціалістів.
«Якщо раніше було дуже складно побачити жінку за кермом комбайна, то сьогодні це норма. Жінок-комбайнерок можна побачити в усіх регіонах», — зазначив Денис Башлик.
Зі свого боку, Мінагрополітики відстоює бронювання певної кількості працівників аграрного сектору, адже у відомстві розуміють, що економіка також має працювати.
«Неможливо на 100% забронювати всіх, але ми допомагаємо залишити критичну кількість працівників, яку на сьогодні дозволяє закон. До речі, саме Міністерство аграрної політики було, напевно, першим, хто запустив електронний кабінет бронювання військовозобов’язаних», — додав заступник міністра.
Тим часом Уряд після проведеного аудиту критично важливих підприємств запровадить чіткіші параметри бронювання працівників. Про це розповів голова Уряду Денис Шмигаль.
«Наразі ми проводимо аудит критичності підприємств. На жаль, параметри, які існують на сьогодні, дали можливість ввести фрод. Влітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію. Закінчимо її швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму, параметри бронювання. Вони не змінять критично ту систему...», — заявив він.
Денис Шмигаль зазначив, що під час проведення аудиту можливе продовження бронювання для тих, у кого цей процес завершується, а також для осіб, заброньованих до 31 травня 2024 року.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.