17 лютого 2025, 18:00, Сільгосптехніка

Агрогосподарству варто мати не лише обприскувач, а й дрон — думка

Досвід агрооб’єднання Tekom Agro Group показує, що в арсеналі технопарку сучасного агропідприємства варто мати не лише оприскувачі, а й дрони.

Таку думку висловив головний інженер компанії Сергій Подолянов, пише Traktorist.ua.

Він зауважив, що вибір техніки для виконання робіт із внесення засобів захисту рослин залежить від масштабів господарства, особливостей полів та кліматичних умов того району, де розташовані землі.

«Ми вже використовували агродрони, коли були довготривалі несприятливі дощові  умови і ми не могли зайти технікою в поля, щоб своєчасно та якісно провести десикацію. Та й на важкопрохідних територіях вони є рятівним варіантом. Запрошували фахівців, винаймали агродрони і скажу, що нам сподобалось — ми побачили хороші результати внесення засобів захисту дронами, ефективно спрацювали! І на початку 2022 р. ми навіть планували закупити для наших господарств 5 агродронів. Але війна внесла корективи у наші плани», — зазначив
Сергій Подолянов.

Водночас відмовлятись від оприскувачів в агропідприємстві в жодному випадку не планують.

 «Адже маючи велику кількість гектарів, дронами не все можна вчасно встигнути обробити, бо вони здебільшого мають ультрамалий об'єм обприскування. Краще комбінувати. То ж на майбутнє, ми розглядаємо наявність власних агродронів, як елемента технології внесення пестицидів і оперативного проведення десикації високих культур, зокрема соняшника», — підсумував головний інженер агрооб'єднання Tekom Agro Group.

Читайте також інші новини про сільгосптехніку на Kurkul.com:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.