Садівники Рівненщини розповіли про вплив заморозків на плодові дерева
Зниження температури повітря та сніг можуть негативно вплинути на плодово-ягідні культури та ранні посіви на полях Рівненщини. Однак така погода має й позитивні чинники для цьогорічного врожаю.
Як розповів для Kurkul.com Вадим Бортник, керівник господарства ТОВ «Сади Полісся», оскільки на вишні була виконана пізня обрізка, нинішні зниження температур майбутньому врожаю не загрожують.
Садівник пояснив, що така погода впливає на терміни внесення добрив та засобів захисту рослин. Можливо, врожай буде пізніше. Проте, за його словами, ризики для саду залишаються. Адже погода не завжди передбачувана і синоптики не можуть точно прогнозувати.
«Синоптики ніби прогнозують на місяць вперед, пишуть, що після 11-го буде потепління. І звісно, потепління буде, бо всі розуміємо, що йде весна, вона перемагає зиму. Але можуть бути різкі перепади температур, і саме коли буде період цвітіння вишні, тоді є ризики втрати врожаю. Хоча оскільки зараз ці морози трохи пригальмували розпуск, то, можливо, цей критичний період ми пройдемо. Я на це сподіваюсь», — додав Вадим Бортник.
Для фундука весняні приморозки не страшні, він цвіте восени й нормально себе почуває за різких перепадів температур навесні.
У господарстві «Ягідний пан» розповіли, що про полуницю подбали, накривши її плівкою, то проблем через заморозки не мають. Єдине, переймаються, чи не зникнуть бджоли та, чи не виникне негараздів із запиленням.
Читати за темою: Квітневі приморозки не загрожують бджолам — пасічник зі Львівщини
Тим часом голова Асоціації фермерів і приватних землевласників в Рівненській області Андрій Кузьмич розповів Суспільному, що нинішня погода для Рівненщини аномальна.
«Найбільш негативно похолодання, сніг, мороз вплинуть на плодово-ягідні культури, а саме на абрикоси, які тільки почали цвісти, ще бджоли їх не встигли належним чином запилити. Також почала цвісти алича, вишня — ще в стадії бруньки, яблуня теж. Зрозуміло, що культура отримає певний стрес, але критичності по урожаю пізніх кісточкових, якщо не буде повторного заморозку, наразі немає. Брунька розвивається непогано, її мороз ще не зачепив, адже вона не розквітла», — зазначив голова асоціації.
Андрій Кузьмич додав, що культури, які вже зійшли — горох, ячмінь, — через приморозки «отримають стрес», але вони ще не ввійшли в стадію трубки. Гірша ситуація може бути з озимою пшеницею, якщо вона в стадії формування трубки.
Проте Андрій Кузьмич зауважив, що позитивним фактором є опади у вигляді снігу, оскільки він слугує захисним волокном для землі, для рослини. Коли почнеться потепління, то цей сніг перетвориться у вологу.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.