Попри похолодання шкідники продовжують поширюватись у посівах озимих культур
Зниження температури повітря у першій декаді квітня кардинально не вплинуло на поширення шкідників озимих культур, окрім регіонів, де був сніговий покрив та суттєве зниження нічних температур.
Тому фахівці компанії Ukravit радять проводити регулярні польові моніторинги, щоб за перевищення рівня ЕПШ шкідників встигнути своєчасно провести інсектицидні обробки.
«Як повідомляють наші регіональні менеджери з технологічної підтримки із різних областей, в посівах ріпаку озимого поступово триває вихід із ґрунту прихованохоботників, після закінчення приморозків продовжиться живлення білокрилки, подекуди відзначатимуться хрестоцвіті блішки, гусениці озимої совки. На зернових активізуються ґрунтові шкідники, подекуди зустрічаються клоп шкідлива черепашка, піщаний мідляк, цикадки, попелиці, п’явиці, злакові мухи, інші шкідники», — зазначив керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.
За його словами, з підвищенням середньодобових температур їхня шкодочинність стане лише інтенсивнішою й за відсутності контролю чи його недостатній ефективності загрожуватиме втратою значної частки майбутнього врожаю. Йдеться не лише про пошкодження кореневої системи та надземної частини рослин, а й про підвищений ризик ураження небезпечними хворобами.
Для першого обприскування зернових та другого і третього — ріпаку озимого, залежно від регіону вирощування, Олександр Мигловець рекомендує віддати перевагу інсектициду ХімАрс (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л). Різні механізми дії діючих речовин препарату забезпечують контроль розширеного спектра шкідників.
- Тіаметоксам швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і при отриманні шкідником летальної дози блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення.
- Лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин порушують проникність клітинних мембран і виступають інгібіторами натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідники гинуть через сильне нервове перезбудження.
На ріпаку ХімАрс є ефективним проти стеблового та капустяного прихованохоботника, хрестоцвітих блішок, згодом — проти ріпакового квіткоїда, довгоносиків, клопів. На зернових — проти клопа шкідливої черепашки, попелиць, трипсів, цикадок, п’явиць, злакових мух тощо. Комплексна дія препарату забезпечить одночасно їх миттєву загибель та пролонгований захист культур.
Читати за темою:
- В Ukravit назвали ефективний гербіцид проти дводольних бур'янів
- Нестійкі погодні умови змушують аграріїв оптимізувати гербіцидний захист соняшника
- Для контролю бур’янів у посівах фахівці радять обирати гербіциди з широким технологічним вікном
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.