1 грудня 2025, 10:00, Олійні

Ринок соняшнику в очікуванні: ціни ростуть попри зниження якості врожаю

Станом на кінець листопада соняшник було зібрано на площі 4,8 млн га (93%), намолочено 9 млн т насіння.

Не обмолочено ще 150 тис. га соняшника. При цьому його якість ймовірно буде низькою, а цілі використання — переважно технічні з очікувано високою кислотністю.

Як розповіли у Spike Brokers, ціни на зовнішньому ринку перебувають в очікуванні подальшого руху та реакції на зміну кон’юнктури.

Експорт соняшникової олії в листопаді майже ідентичний минулому року, тоді як експорт шроту зріс майже вдвічі відносно листопада торік. Ціни у шести портах Північної Європи залишилися без змін — на рівні $1 330/т за підсумками тижня.

Олія торгувалася в портах Одеси на рівні $1 230-1 240, а соняшниковий шрот — $220-225 (розсип/гранула).

Спотовий індекс ціни соняшнику з поставкою на переробку протягом 30 днів підвищився на $5 з ПДВ — до $690/т.

Читайте також: Переробники соняшника готові доплачувати за високий вміст олії

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.