7 січня 2026, 10:30, Олійні

Ціни на сою знизилися за всіма напрямками — брокери

У грудні експорт сої становив 202,6 тис. т. Логістично він був зосереджений переважно на морських маршрутах, які акумулювали 61% обсягів. Про це пише Kurkul.com з посиланням на дані Spike Brokers.

Як зазначається, основна частина морських поставок була спрямована до Туреччини, яка залишається ключовим ринком збуту української сої.

Залізничні перевезення сформували 36% експорту (72,9 тис. т) та забезпечили основний потік продукції до країн Європейського Союзу, зокрема до великих переробних центрів у Нідерландах, Німеччині та Франції.

Автомобільний транспорт забезпечив лише 3% експорту (6,1 тис. т) і використовувався переважно для коротких маршрутів до сусідніх країн ЄС.

Тим часом ціни на сою знизилися за всіма напрямками. Морський експорт продемонстрував зниження на $3, напрямок переробки — на $2:

  • спотовий індекс ціни сої ГМО з поставкою CPT-порт на експорт у горизонті 30 днів знизився до $422/т без ПДВ;
  • спотовий індекс ціни сої ГМО для переробки знизився до $457/т із ПДВ.

Читайте також: У Дніпрі через удар РФ 300 тонн олії розлилися на проїжджу частину

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.