За відсутності снігу озимі можуть вимерзнути — фермерка з Миколаївщини
На Миколаївщині нестійкі погодні умови можуть призвести до пошкодження посівів деяких озимих культур. Про це розповіла Людмила Голуб, керівниця сільгосппідприємства «Авангард», пише SuperAgronom.com.
За словами фермерки, під урожай 2026 господарство сіяло озимі пшеницю, ячмінь і горох.
Посіви озимих колосових в зиму входили в гарному стані, добре розкущились. Проте багато господарств не змогли вчасно посіяти культури, тож зернові входили в зиму в фазі шильця або 2-3 листків. Тому в нинішніх умовах у них можливе часткове вимерзання.
На посівах ячменю в господарстві Людмили Голуб також подекуди спостерігалось обледеніння рослин, їхні верхівки пожовкли, але для ячменю це не критична ситуація, до того ж обледеніння було нетривалим, рослини дихали. Головне, щоб не було пошкодження вузлів кущення, чого наразі не спостерігається.
Більше занепокоєння викликають посіви зимуючого гороху.
«Та частина рослин, яку не вкрило снігом, вимерзла. Почорніла, побіліла. Поки рано казати, що горох пропав, але що підмерз — це точно», — поділилась керівниця господарства.
Водночас прогнози вказують на те, що по Україні буде нове похолодання.
«Якщо впродовж 3-4 днів середньодобова температура буде -16 °С, тоді за відсутності снігу вся пшениця може у нас вимерзнути. Ячмені ж іще більш чутливі до таких умов. Горох тим більше другу хвилю морозів може не перенести. Я тримаю ярий горох на випадок, якщо доведеться пересівати», — резюмувала фермерка.
Читати за темою:
- Посіви озимих культур у зоні ризику через несприятливі погодні умови
- У садах під вагою льодяного покриву ламаються молоді плодові дерева — фермер з Вінниччини
- Сніжна погода позитивно вплине на майбутній врожай — синоптикиня
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.