До середини березня ринок пшениці зберігатиме висхідну динаміку — аналітики
На внутрішньому ринку пшениця спостерігається дисбаланс між попитом і пропозицією. Про це розповіли аналітики с/г кооперативу ПУСК.
«Трейдери активно контрактують пшеницю, тоді як пропозиція з боку виробників залишається обмеженою. Це вже кілька тижнів поспіль підтримує поступове зростання цін, і пшениця додає по $1–2/т щотижня. Додатковим фактором впливу залишаються погодні ризики та можливі втрати озимих через морози, що також підтримає ціни», — вважають експерти.
Наразі умовні ціни на продовольчу пшеницю (11,5%) за базисом CPT-порт знаходяться в діапазоні $215–220/т.
У ПУСК прогнозують, що на початку березня відбудеться подальше укріплення цін до $220–225/т.
«Щонайменше до середини березня ринок пшениці зберігатиме висхідну динаміку. Подальший рух цін визначатиметься станом озимих та розвитком глобальної кон’юнктури», — резюмували аналітики.
Читати за темою: Українській пшениці у 2026 році доведеться прийняти «холодний душ» — Костецький
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.