Держгеокадастр видав рекордну кількість витягів про НГО земель
Державна служба України з питань геодезії картографії та кадастру у 2025 р. видала рекордну кількість витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Як зазначили у відомстві, середньому за останні декілька років територіальні органи Держгеокадастру видавали по 4,8–5,5 млн таких витягів.
У 2025 році таких документів було сформовано 8,168 млн при отриманих 8,514 млн заяв.
Зростання кількості наданих витягів з НГО обумовлено:
- внесенням до Державного земельного кадастру відомостей про НГО;
- автоматизацією формування витягу з НГО;
- постійним контролем за строками надання адміністративних послуг та причинами відмов у наданні таких адміністративних послуг;
- запровадженням нового функціоналу на початку 2025 року з надання витягів про НГО за кодом ЄДРПОУ/ІНН власника/землекористувача;
- запровадженням надання витягу з НГО за попередню дату.
Як уточнили у Держгеокадастрі, повна автоматизація в процесі надання витягів з НГО можлива лише у випадку, коли технічна документація з НГО оновлена та внесена до ДЗК. Якщо ж НГО не оновлена або не внесена до ДЗК — така заявка опрацьовується фахівцями Головних управлінь Держгеокадастру в областях.
Із зазначених 8,1 млн витягів з технічної документації про НГО земельної ділянки автоматично системою було сформовано 95%, відповідно 408 415 витягів було опрацьовано працівниками Держгеокадастру в областях.
Нагадаємо, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки (НГО) земель за 2025 рік становить 1,08.
Читайте також:
- В Україні частково відновили позапланові перевірки земель
- Обсяг угод на ринку землі перевищив мільйон гектарів
- Фермерським господарствам нараховують подвійне МПЗ за землі постійного користування
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.