Сьогодні, 18:00 Україна

Минулого сезону жито було найприбутковішою культурою — фермер з Миколаївщини

Для АФ «Корнацьких» з Миколаївщини найприбутковішою культурою минулого сезону було жито. Загалом у структурі посівів агрофірми — пшениця, ячмінь, соняшник, жито й ріпак.

Торік жито у господарстві зібрали із середньою врожайністю 6,5 т/га, тоді як середня врожайність по Україні становила близько 4,3 т/га. 

«Жито для Півдня України — нетрадиційна культура, однак для нас це вже третій рік експерименту, який перейшов у товарні посіви. І результат виправдав очікування: культура забезпечила близько +180% планового прибутку з гектара — жодна інша не дала такого фінансового ефекту. Тому жито й надалі впроваджуємо в сівозміну», — розповів директор агрофірми Богдан Вітвіцький в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer.

Окрім основних культур пробують також вирощувати нішеві, зокрема льон, однак вони не формують головну частину виробничого портфеля. Від кукурудзи господарство відмовилося взагалі.

«Це не наша культура. За останні п’ять років тільки один сезон кукурудза дала врожайність на рівні 8 т/га, тоді як у решту років показники коливалися в межах 2-3 т/га. Минулого року культура принесла близько 150% збитку від планового прибутку, тож економічної доцільності й далі її вирощувати наразі немає», — резюмував аграрій.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.