Узбекистан увійшов до ТОП-3 імпортерів українського цукру
Україна експортувала близько 426 тис. т цукру. Це на 12% менше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Про це розповіла голова правління «Укрцукру» Яна Кавушевська в інтерв’ю Latifundist.com.
В «Укрцукор» очікують, що за підсумками сезону Україні вдасться вийти на показник експорту 500 тис. т.
«Думаю, цей показник цілком досяжний, можливо, навіть із запасом, але поки не хотілося б забігати наперед», — зазначила Яна Кавушевська.
Водночас починаючи із березня змінилась географія експорту українського цукру — до ТОП-3 напрямків увійшов Узбекистан.
«І є висока ймовірність, що за результатами квітня він може стати навіть ринком №1 для українського цукру», — додала Яна Кавушевська.
За її словами, це нетипова ситуація. Останніми роками основними постачальниками цукру на ринки Середньої Азії, окрім росіян, були цукрові рафінерії Близького Сходу, зокрема ОАЕ. Однак через поточну кризу у Перській Затоці, вочевидь, цей ланцюг постачання порушився, і з’явилось «вікно можливостей» для українського цукру.
«Сталось так, що за поточних умов складна і дорога логістика з України — через Чорне море, Грузію, Азербайджан, Каспій — виявилася конкурентною і цікавою. Тому вже два місяці поспіль Узбекистан входить до ключових напрямків українського експорту цукру», — пояснила голова правління «Укрцукру».
Читати за темою: Виробництво цукру у новому сезоні скоротиться майже на 500 тисяч т — прогноз
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.