Фермери із прифронтових регіонів отримали підвищену компенсацію за купівлю вітчизняної техніки
Мінекономіки вперше виплатило підвищену компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва агровиробникам із прифронтових регіонів.
Підвищений розмір компенсації — 40% діє з квітня 2026 року для агровиробників, у яких 80% і більше земель розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії. Вона надається в межах програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Для інших учасників програми продовжує діяти ставка 25%.
Так, п’ять агровиробників із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей придбали сільськогосподарську техніку та обладнання на 7,9 млн грн.
У переліку придбаного:
- українські сівалки;
- борони;
- обприскувачі;
- фронтальний навантажувач та додаткове обладнання до нього.
Загальна сума компенсації становить 2,64 млн грн.
Як працює програма
Компенсація 25% (40% для прифронтових регіонів) надається за сільськогосподарські техніку та обладнання, яка містить не менше 60% українських матеріалів та комплектуючих. Для окремих категорій — комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів — діють спеціальні умови.
Щоб скористатися програмою компенсації вартості, агровиробники мають обрати техніку або обладнання з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк.
Наразі Перелік містить 13 680 позицій від 147 українських виробників. Серед техніки — ґрунтообробна, посівна техніка, жниварки, зерноочисне та елеваторне устаткування, зерносушарки, конвеєри, автомобільні ваги та інше сучасне обладнання українського виробництва.
Читайте також:
- В Україні продовжили перехідний період сертифікації сільгосптехніки
- Попит на сільгосптехніку в Україні зріс на 35%
- Завод Кобзаренка розробив розкидач органічних добрив з автоматичним контролем внесення
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.