На Херсонщині через російські обстріли згоріло понад 5 тисяч га зернових
На правобережжі Херсонщини внаслідок російських обстрілів уже згоріло понад 5 тис. га посівів зернових. За словами фермерів, російська армія знищує врожай цілеспрямовано. Про це пише Суспільне.
Як розповів голова асоціації фермерів Херсонської області та очільник одного з фермерських господарств Віктор Гордієнко, щодня горять гектари пшениці, ячменю, а також соняшник. Пожежі фермери гасять самотужки.
«99% ми, фермери, гасимо ці пожежі самі і локально, і масово. Це робимо вогнегасниками і тракторами, запускаємо диски, відсікаємо від села, щоб не загорілось. Але щодня російські дрони прилітають, підпалюють село, щоб вогонь заходив з різних сторін. Поки ти гасиш поле або село, з іншої сторони уже горить. Тому просто не реально загасити все, що є», — розповів фермер.
Тож чи сіятимуть озиму пшеницю восени, фермер ще не знає.
«Але щоб ви зрозуміли, і навіть 30 км від лінії фронту, вже і там б'ють. Уже б'ють, навіть 40-50 км від лінії фронту. Я сьогодні з хлопцями, з фермерами, не розуміємо, як робити релокацію, тому що сьогодні в тебе все добре, ти 50 км від лінії фронту. Проходить буквально один-два квартали і вже російські військові дістають і там», — додав Віктор Гордієнко.
За словами директора департаменту АПК ХОДА Дмитра Юнусова, найбільше врожаю зернових цьогоріч знищено у Бериславській, Милівській, Новоолександрівський та Тягинській громадах.
«На сьогодні, за нашою оперативною інформацією, вже згоріло від обстрілів понад п'ять тисяч гектарів на території Херсонської області. Минулого року за весь сезон згоріло приблизно 5000 га», — зазначив Дмитро Юнусов.
Також російська армія атакує дронами працівників фермерських господарств та техніку, яка працює в полі або стоїть в ангарах.
Віктор Гордієнко, як голова асоціації фермерів Херсонської області, звернувся до Мінекономіки з проханням компенсувати фермерам збитки за знищений внаслідок атак врожай. Він додав, що на сьогоднішній день відсутній навіть механізм фіксування.
«Я нещодавно мав розмову з першим заступником міністра економіки Тарасом Висоцьким, розповів про ситуацію у Бериславському районі. Він пообіцяв, що допомога буде. Сказав, щоб ми з військовою адміністрацією все фіксували і потім надали документи, щоб розуміти, яка кількість гектарів, про які гроші ми говоримо і потім будемо вирішувати, що далі робити», — резюмував Віктор Гордієнко.
Масштаби трагедії Херсонщини видно вже з космосу. Вигорілі поля правобережної Херсонщини настільки масштабні, що їх зафіксував супутник Sentinel-2. Уздовж колишнього Каховського водосховища простягнулася майже безперервна смуга спалених угідь довжиною близько 120 км.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.