Сьогодні, 17:00 Зерно

В Україні селекціонер бореться зі спекою заради високопротеїнової кукурудзи

Компанія «Мнагор» вперше в польових умовах застосувала агродрон для запилення при створенні першої української високопротеїнової білозерної кукурудзи. Про це повідомив Михайло Нагорняк.

За словами селекціонера, роботу ускладнює аномальна спека — температура на полях сягає +40°C, через що пилок батьківського компонента стає стерильним, а нерухоме повітря заважає природному вітроопиленню.

Додаткову складність створює різниця у висоті батьківських ліній: материнська Козацька лінія виростає понад 2–2,5 метра, тоді як батьківський компонент — низькорослий цукровий гібрид, тому пилок фізично не може дістатися до розташованих високо качанів материнської рослини.

Метою схрещування є отримання високопротеїнової білозерної кукурудзи на основі козацьких сортів із додаванням протеїну від батьківської лінії, що походить від цукрової кукурудзи. У компанії зазначають, що гарантій успіху немає, однак у разі вдалого запилення перша партія такої кукурудзи може стати доступною вже цього року.

Читайте також: Кукурудза нового врожаю продовжує дешевшати

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2026 р.