23 січня 2017, 12:44, Сільгосптехніка

Уряд підтримуватиме локальне виробництво техніки — Кутовий

Україна буде всебічно підтримувати розвиток локального виробництва сільськогосподарської техніки, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Про це зазначив міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий у своєму виступі на конференції «Стійке зростання — фактори успіху та стратегічні варіанти для сільгоспмашинобудівного сектору України», яка відбувалася у рамках Глобального форуму з продовольства 2017 р. у Берліні.

«Зараз Україна являє собою перспективний майданчик для сільськогосподарського машинобудування. Тому закликаю міжнародних виробників техніки та інвесторів розширювати та переносити своє виробництво в Україну. Адже для цього у нас є усі умови – зручні технічні території, підготовлені інженери та фахівці, стабільний попит на продукцію цього сегменту», — сказав Тара Кутовий.

Зокрема Міністр повідомив, що у 2016 р. сільгосптоваровиробниками України придбано близько 8,5 тис. од. техніки на суму майже 9 млрд грн.

«Минулий рік показав, що ринок живий і йому лише бракує інвестиційного поштовху. Про це свідчать і номенклатура вітчизняної техніки і обладнання, яке складає понад 2,5 тис. найменувань», — підкреслив Тарас Кутовий.

Також він додав, що у 2016 р. впроваджено у виробництво близько 50 видів нових та модернізованих машин.

Як повідомлялося раніше, у Бюджетному кодексі України установлено, що у 2017-2021 рр. щорічний обсяг коштів Державного бюджету України, які спрямовуються на підтримку сільськогосподарських товаровиробників, становить не менше 1% випуску продукції у сільському господарстві. При цьому, 20% такої підтримки використовується сільськогосподарськими товаровиробниками для закупівлі технічних засобів.

За бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» у 2017 р. передбачено 550 млн грн на технічне переоснащення АПК, підвищення купівельної спроможності сільськогосподарських товаровиробників шляхом здешевлення складної сільськогосподарської техніки, компенсації кредитних ставок банків залучених на придбання технічних засобів.