Реклама

Фермери скоротили поголів’я свиней і ВРХ на 20%

22 грудня 2016 102 0
Фермери зазнають збитків
kurkul.comФермери зазнають збитків

Середні і невеликі ферми за останні кілька років скоротили поголів'я свиней до 20% і також до 20% — великої рогатої худоби, пише «Ліга.net».

В офіційній статистиці скорочення поголів'я виглядає меншим за рахунок декількох десятків лідерів ринку, які ще за інерцією реалізовували свої плани нарощування поголів'я.

Ті ж ферми, які складають основу виробництва м'ясо-молочної продукції, поступово йдуть з ринку, і ця тенденція триває. А великі виробники вже призупинили плани розширення бізнесу.

Якщо до девальвації 2014 р. рентабельність інвестицій в свинарство по року сягала більше 100% (рівень 2010-2013 р.р., коли почали масово інвестувати в цю галузь), то сьогодні — не більше 20-30%. І це «при жорсткій диктатурі технології». Ті, хто не дотримується елементарних правил годування і вакцинації — вже давно в збитках. Схожа ситуація і з молоком.

З урахуванням всіх ризиків і специфіки бізнесу, наприклад, курсових коливань і відповідно цін на корми, ветпрепарати, енергоносії (газ, електроенергія, нафтопродукти), закупівельних цін на ринку на свинину (залежність від цін на м'ясо птиці) і молоко (сезонність), непередбачуваного держрегулювання — рентабельність невисока. Свого роду страховка від збитків є тільки у інтегрованих з рослинницьким бізнесом тваринницьких комплексів, або у тих, у кого великий запас міцності за рахунок інших, неаграрних підприємств.

Уже зазнають збитків бізнеси і через нові способи шахрайства середньої ланки, яка за рахунок змови з постачальниками кормів і ветпрепаратів закуповує фальсифіковану кормову сировину і ліки або списує недопоставлені їх обсяги, або купує «пустушки», які не дають користі, а лише вимивають гроші з бізнесу. Недоотримані прирости і надої при рівних витратах — збільшують собівартість, а часто призводять до прямих збитків, які багато власників помічають занадто пізно, коли вже простіше закрити бізнес. Якщо в 2017 р. при інших ризиках залишиться хоча б половина діючих зараз невеликих і середніх підприємств — це буде велике досягнення.

Виконано за допомогою Disqus