Якутська

132
Якутська Джерело: ecology.md
Назва породи Якутська Yakut
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Якутський кінь є однією з найдавніших порід, хоча офіційно визнана тільки в кінці минулого століття. Вважається, що якутський кінь походить від древніх тундрових коней, останки яких іноді знаходять в шарах вічної мерзлоти. Прабатьками породи були місцеві дикі коні і привезені з Півдня Монголії. Завдяки своїй витривалості і відмінній пристосованості до будь-яких умов коні вижили і збереглися до нашого часу. Зараз цю породу розводять в основному в Якутії і на Чукотці.

Стандарт породи

Якутський кінь має невеликий зріст — близько 134–138 см. У цих конячок велика горбоноса голова, коротка шия, широкі груди, низький загривок, пряма спина, короткі ноги з міцними копитами, густі грива і хвіст.

Масть якутських коней в основному світло-сіра, булана, солов’я, саврасова, мишаста.

Господарська характеристика

Коні цієї породи дуже витривалі. Вони цілий рік перебувають на пасовищному утриманні, але ж морози в місцях їх проживання можуть досягати 45–52 градусів. Якутський кінь звична і до великих морозів і до літньої спеки, умовам, коли абсолютний перепад річних температур досягає 108 градусів за Цельсієм. Це міцна, універсальна тварина. Коні для якутів є основою життя. Ця тварина дає їм м’ясо, жир, молоко. Використовують тварин і як транспорт, під сідлом і під в’юком. Якутський кінь відрізняється масивністю, не швидким бігом і незвичайно довгою і густою шерстю. Він невибагливий і не вимогливий до їжі. Навіть після 2–3 днів голодування кінь може добре працювати і здатний пройти великі відстані. У суворий зимовий період якутські коні в змозі самі знайти собі їжу. Лошата у якутських конячок з’являються на світ навесні, коли ще стоять великі морози. Уже відразу після народження вони піддаються строгому природному відбору: чи не замерз, дотягнувся до материнського молока – значить, буде жити.

Молоко і м’ясо якутських коней дуже корисне і цінне. У ньому багато вітамінів і молочного цукру. Часто з їх молока роблять кумис. Унікальними властивостями володіє і кінський жир, що містить високо насичені жирні кислоти.