В Україні зростає кількість сортів зернових і олійних культур іноземної селекції

15 лютого 2018 142 0
В Україні зростає кількість сортів зернових і олійних іноземної селекції
Kurkul.comВ Україні зростає кількість сортів зернових і олійних іноземної селекції

В Україні щороку зростає кількість зареєстрованих сортів зернових і олійних культур, придатних для вирощування на наших теренах, насамперед, за рахунок сортів іноземної селекції, повідомляє АПК-Інформ.

«Найбільш інтенсивна реєстрація нових сортів спостерігається в сегменті соняшнику, кукурудзи, сої та ріпаку. Водночас, якщо загалом розглядати співвідношення вітчизняних та іноземних заявників-реєстрантів, то воно приблизно становить 30 % до 70 %. По зернових ситуація дещо краща для вітчизняних селекціонерів — десь 50/50», — розповіла виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.

Експерт додала, що при цьому протягом останніх років фіксується збільшення частки іноземних компаній. Це пов’язано з тим, що саме вони більш активно ведуть роботу на українському ринку.

У даний час співвідношення заявок на реєстрацію нових сортів від іноземних та вітчизняних селекціонерів становить приблизно 5 до 1. Усього, за даними асоціації, у 2017 р. в Україні вітчизняною селекцією нових сортів займалося близько 500 компаній.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

- 3° ... - 8°

Вітер

4.3м/с

Опади

0.3мм

Вологість

67%