Прокуратура Волині повернула державі 64 га з незаконної оренди

30 травня 2018 137 0
Прокуратура повернула державі земельну ділянку вартістю 35 млн грн
Kurkul.comПрокуратура повернула державі земельну ділянку вартістю 35 млн грн

Прокуратура Волинської області повернула державі земельну ділянку вартістю 35 млн грн, яку орендарі використовували з порушенням договору. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прес-секратар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

«Рішенням Господарського суду Волинської області у повному обсязі задоволено позовну заяву Ковельської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Ковельської районної державної адміністрації до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Зоря» — у власність держави повернуто земельну ділянку сільськогосподарського призначення», — повідомив Андрій Лисенко.

Земельна ділянка розташована за межами населених пунктів на території Велицької сільської ради Ковельського району і має площу понад 64 га ринковою вартістю близько 35 млн грн.

Підставами для пред‘явлення позову прокурором стало істотне порушення орендарем умов договору оренди земельної ділянки, яким визначено умови її використання та збереження, у тому числі використання за цільовим призначенням та відповідно до вимог чинного законодавства.

У ході проведення Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області перевірки дотримання вимог земельного законодавства на орендованій земельній ділянці було встановлено, що її частину площею 34 га, надану за договором оренди як сіножать, господарство розорало й використовує та обробляє, як ріллю, а також засіяло зерновими культурами жита.
При цьому товариство не сплачувало орендної плати відповідно до фактичного використання, відтак орендодавець не отримував належної плати за використання земельної ділянки, як ріллі.

За втручання прокуратури й результатами розгляду справи судом договір оренди землі розірвано. Нині ділянку, шляхом підписання відповідного акту прийому-передачі, повернуто розпоряднику — Ковельській РДА.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 0°

Вітер

2.2м/с

Опади

0мм

Вологість

86%