Садівники зберуть більше яблук та кісточкових — прогноз

23 липня 2018 99 0
Садівники зберуть більше яблук та кісточкових — прогноз
Kurkul.com

За прогнозами фахівців, цього року вітчизняні садівники зберуть у півтора рази більше яблук та на 20-30% більше врожаю кісточкових культур. Такий прогноз склала завідувач відділом наукових досліджень з економіки, методології, інтелектуальної власності Інституту садівництва НААН України Людмила Барабаш. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на agroday.com.ua.

За її словами, про якість врожаю говорити поки що рано, особливо для пізніх сортів, оскільки до осені ще існує ризик градобою.

Окрім цього, у 2018 р. склались сприятливі умови для високого врожаю кісточкових культур. Проте по ним приріст буде нижчим — на рівні 20-30% залежно від регіону та конкретного господарства.

«Через велику кількість вологи та тепла відбулося нерівномірне закладання бруньок і тепер спостерігаються спалахи маніліозу в насадженнях кісточкових. До цього були готові далеко не всі садівники. Та й дощі інколи заважають вчасно обприскати насадження», — пояснює фахівець.

Людмила Барабаш наголосила, що більша пропозиція сприятиме зниженню цін.

«Споживачі отримають багато яблук, груш, вишень за нижчими цінами. Але для виробників це явно негативний фактор. Зараз оптова ціна на літні яблука на 30% нижча, ніж на той же період торік», — додає експерт.

Наприклад, на переробку яблука здаються зовсім дешево — приблизно 1,3 грн/кг. Ціни на кісточкові впали на 20-40% залежно від позиції.

Виконано за допомогою Disqus