Німецькі фермери отримають €350 млн державної допомоги через посуху

26 серпня 2018 107 0
Ґрунт
Ґрунт

Фермери, які зазнали великих втрат врожаю внаслідок посухи в багатьох регіонах Німеччини, отримають державну надзвичайну допомогу на суму близько €350 млн.

З огляду на пошкодження врожаю в «національному масштабі», федеральний уряд спочатку хоче дати фермерам від €150 до €170 млн. Решту суми відшкодування мають сплатити федеральні землі, пише Der Spiegel.

Про це заявила міністр продовольства і сільського господарства Німеччини Юлія Кльокнер (Julia Klöckner).

Загалом, близько 10 тис. фермерських господарств настільки постраждали від посухи в масштабах всієї країни, що опинилися на межі банкрутства.

Загальна сума допомоги було обгрунтована тим, що фермерські господарства в середньому через посуху втратили більше 30% обсягу свого річного виробництва.

Федеральний уряд та постраждалі федеральні землі зараз хочуть спільно визначити конкретні процедури підтримки.

Сильна посуха викликала серйозний неврожай в цьому році, особливо на півночі та сході Німеччини.

За даними Асоціації фермерів Німеччини, по всій території країни цьогоріч зберуть лиш 35,6 млн т зерна, що на 22% менше, ніж у попередньому році.

Крім того, є великі втрати урожаю картоплі, цукрових буряків та інших культур, що використовують у виробництві кормів для тварин. У деяких регіонах втрати врожаю становлять від 50% до 70%.

Президент Асоціації фермерів Німеччини Йоахім Руквід (Joachim Rukwied) відзначив, що цьогоріч німецькі фермери зібрали «жалюгідний урожай зернових». Тому дуже важливо, щоб федеральний уряд та федеральні землі швидко розпочали реалізацію  програми допомоги постраждалим фермерським господарствам.

Однак Асоціація заявила, що для компенсації втрат необхідно не менше €1 млрд. Йоахім Руквід наполягає на тому, щоб допомога для бізнесу, який потребує порятунку через втрати врожаю, має бути виплачена найближчим часом.

Багато фермерів також мають серйозні проблеми через брак кормів для тварин. Через посуху трави, які мали бути заготовлені як сіно, просто не встигають вирости й набрати потрібну зелену масу. Із цієї причини очільниця Мінагрополітики Німеччини Юлія  Кльокнер вдала розпорядження, згідно якого фермери можуть використовувати додаткові площі для випасу худоби та заготівлі кормів.

Виконано за допомогою Disqus