Фермери Польщі вийшли на центральні вулиці столиці з протестом

6 лютого 2019 245 0
Фермери Польщі вийшли на центральні вулиці столиці з протестом
rmf24.pl

Сьогодні у Польщі фермери розпочали протест о 9:30. Вони вийшли на центральні вулиці Варшави з вимогою внести зміни в організацію торгівлі в Польщі та переглянути інтереси польських сімейних господарств у зовнішній політиці. Вони також виступають проти неефективної боротьби з АЧС. Організаторами мітингу виступила асоціація AGROunia. Про це повідомляє rmf24.pl.

Читайте більше: Зворотній бік ЄС: польський фермер про економічну диктатуру і конкуренцію з Україною

Початок мітингу був із символічної похоронної процесії з труною сільського господарства країни.

Потім кілька сотень матингувальників рушили маршем від Палацу культури і науки до Президентського палацу. У цей час головна вулиця польської столиці буде закрита для руху автомобілів. Очікується, що у акції можуть взяти участь до двох тисяч осіб.

«Ми погодилися, що це буде символічний марш. Нам би не хотілося ускладнювати життя мешканцям міста. Ми маємо намір залишитися перед Палацом до полудня», — повідомив Міхал Колодейчак очільник асоціації AGROunia.

За словами фермерів, польське село вмирає, а уряд не допомагає їм вижити. На їхню думку, однією з найбільших проблем є неефективна боротьба з АЧС.

«Якщо Польща не може впоратися зі своїми фермерами, чому вони підтримують українців, литовців і всіх, хто їх оточує?», — обурюються мітингувальники.

Також фермери вимагають суворішого контролю харчових продуктів. Вони хочуть відмічати упаковку всіх товарів прапором країни походження і ввести зобов'язання продавати великими роздрібними мережами принаймні половину продукції з Польщі.

Протестуючі більше не хочуть спілкуватися з міністром сільського господарства.

«Той, хто нас обдурив, не є для нас партнером», — підкреслює лідер страйку

Виконано за допомогою Disqus