Земельна реформа може приносити Україні $100 млрд щороку — думка

27 лютого 2019 145 0
Земельна реформа може приносити Україні $100 млрд щороку — думка

Україна має альтернативу залученню кредитів МВФ в сумі близько $100 млрд. Про це у блозі «Вільний ринок землі та 6 основних міфів» на AgroPolit.com заявив народний депутат Іван Мірошніченко

За його словами, Україна чекає від МВФ $1,7 млрд траншу на рік, коли може отримувати  $81—100 млрд від земельної реформи.

Депутат переконаний, що відкривати ринок можна за дотримання рівних умов і конкуренції для всіх учасників ринку. Власники землі, а також ті, хто на ній працює, передусім повинні бути її конкурентоспроможними покупцями. Причому на першому етапі доступ до землі повинні отримати саме українці, а через 7-12 років перехідного періоду — поступово відкривати його для іноземців.

За цей період українці зможуть скористатися своїм пріоритетним правом та зрівняються у можливостях роботи на землі та її придбанні.

«Держава мусить дати людям іпотечний механізм, страхування викупу, інші інструменти, щоб потенційний покупець землі міг самостійно внести при купівлі землі 20-30% від вартості суми, а 70-80% взяти у кредит на 10-15 років під 3-5% річних. Це буде та ж величина оренди, яка сплачується сьогодні на рік — $100-120/га. Але платити будуть банку за купівлю землі для себе. Це вже зроблено в інших країнах, тож час запускати у нас», — говорить Іван Мірошніченко.

Виконано за допомогою Disqus