Ціни на овочі борщового набору опустилися нижче рівня минулого року

1 березня 2019 99 0
Ціни на овочі борщового набору опустилися нижче рівня минулого року
vesti-ukr.com

З приходом весни на ринку овочів «борщового набору» склалась неочікувана для продавців ситуація. Три з п’яти овочевих позицій, станом на 1 березня, пропонуються на ринку дешевше, ніж на початку весни 2018 р. Передусім йдеться про картоплю, моркву та буряк. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Дорожче минулого року сьогодні тільки цибуля та білоголова капуста, при цьому, зростання ціни продовжується тільки по капусті, тоді як ціни на цибулю теж поступово знижуються під тиском збільшення обсягів імпорту на ринку.

«Так, якщо в кінці зими 2018 р. більшість овочевих позицій «борщу» тільки почали дорожчати, то в цьому сезоні ціни на них навпаки почали знижуватись. З середини лютого суттєве просідання ціни було зафіксоване по картоплі, буряку, моркві і цибулі, при цьому, в останній тиждень зими картопля та коренеплоди вже коштували дешевше, ніж рік тому. Винятком залишається тільки капуста, попри рекордно високі ціни, вона продовжує дорожчати. Ціни на цибулю після суттєвого падіння в другій половині лютого продовжують потрохи просідати, хоча сьогодні цибуля в Україні все ще значно дорожча ніж рік тому»,— розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на 1 березня капуста пропонується по 11,5-13 грн/кг, це майже  в 2 рази більше, порівняно із початком березня 2018 р. 

Ціни на цибулю становлять 10-12,5 грн/кг, що в 2,5 рази дорожче, ніж рік тому, але пропозиція імпортної цибулі на ринку продовжує зростати, створюючи додатковий тиск на ціни. 

Вартість моркви за останній тиждень зими просіли на 6% досягнувши рівня 5-10 грн/кг. Рік тому морква коштувала 8-9 грн/кг. 

Ціни на буряк сьогодні становлять 4-9,5 грн/к, а це на 15% дешевше, ніж рік тому. 

Картопля за останній тиждень лютого подешевшала майже на 20%, сьогоді її вартість становить 3-6 грн/кг і це вже на 20% дешевше, ніж на початку березня 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus