Позасезонне споживання ягід в Україні зросло

12 березня 2019 52 0
Позасезонне споживання ягід в Україні зросло
pixabay.com

Українці стали вживати більше свіжих ягід взимку та восени, тобто, поза сезоном виробництва місцевої ягоди. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Наразі йдеться про відносно невеликі обсяги імпорту, втім, вони зростають. Найбільші темпи зростання демонструє лохина. Ще чотири роки тому, ми майже не імпортували цю ягоду, а в 2018 р. до України було ввезено більше 120 т лохини. Імпорт суниці садової в 2018 р. становив 170 т, за останні чотири роки він збільшився в 1,5 рази.

Найменший обсяг серед популярних м’яких ягід належить малині та ожині. Фахівці пов’язують це із делікатністю цих ягід, вони гірше витримують логістику і мають досить короткий термін реалізації. В 2018 р. в Україні було продано лише 45 т імпортної малини та ожини, хоча ще чотири роки тому малина в країну майже не завозилась.

В першій декаді березня на гуртових ринках вартість імпортної лохини (виробництва Марокко, Перу, Чилі) становила 466-560 грн/кг. Суниця завозиться переважно із Греції та Іспанії і коштує 150 грн/кг. Майже всюмалину Україна імпортує з Мексики та Іспанії, ця ягода сьогодні нкоштує 640 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus