2 травня 2019, 10:44, Пасіка

Експерт розповів, як запобігти отруєнню бджіл

Отруєння бджіл пестицидами можна уникнути шляхом налагодження комунікації між пасічниками та аграріями. У цьому переконаний, практикуючий адвокат, заступник голови громадської організації «Обласна спілка «Дніпровський пасічник», експерт відділу секторальної політики GFA Consulting Group GmbH (питання маркування, виробництва і продажу меду) Роман Смолов. Про це повідомляє Kurkul.com.

Він розробив покрокові дії та примірні зразки документів, які рекомендовано використовувати пасічнику у своїй діяльності. Інструкція розроблена з метою упередження фактів отруєння бджіл шляхом налагодження комунікативної роботи пасічника та аграрія.

  • Спершу потрібно зареєструвати пасіку за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у місцевих державних адміністраціях, або у сільських, селищних, міських радах, об’єднаних територіальних громадах один раз у рік заснування пасіки.
  • Другий крок — обстеження пасіки фахівцями ветеринарної медицини управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в області.
  • Третій крок — отримання ветеринарно-санітарного паспорту пасіки.
  • Далі — розмістити пасіку. Розміщення пасіки фізичними та юридичними особами на земельних ділянках, які їм належать, здійснюється відповідно до санітарно-ветеринарних правил. Розміщення пасік на ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.
  • Наступний крок — інформування органів місцевого самоврядування, землевласника, управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії про заплановане місце розташування (кочівлю) пасіки.

Яких ще заходів необхідно вжити, аби запобігти отруєнню комах, читайте за посиланням.