Як уникнути отруєння бджіл? Покрокова інструкція

Як уникнути отруєння бджіл? Покрокова інструкція

30 квітня 2019 2250 0

Бджільництво як галузь сільського господарства динамічно розвивається та інтенсифікується, потребує спільних зусиль щодо вирішення наявних проблем як із боку пасічників, так і з боку аграріїв, зокрема під час використання пестицидів та агрохімікатів, упорядкування добросусідства тощо.

Одним із взаємовигідних підходів кооперації пасічника та аграрія є налагоджена робота по запиленню ентомофільних культур медоносними бджолами і відповідно збільшення вирощеної продукції. Роман Смолов, практикуючий адвокат, заступник голови громадської організації «Обласна спілка «Дніпровський пасічник», експерт відділу секторальної політики GFA Consulting Group GmbH (питання маркування, виробництва і продажу меду) розробив покрокові дії та примірні зразки документів, які рекомендовано використовувати пасічнику у своїй діяльності. Інструкція розроблена з метою упередження фактів отруєння бджіл шляхом налагодження комунікативної роботи пасічника та аграрія.

Дія № 1


На цьому етапі пасічнику рекомендовано звернутись до органів місцевого самоврядування із заявою про реєстрацію пасіки згідно Зразка № 1 та подати її за місцем свого проживання/реєстрації, якщо вони збігаються, або за місцем реєстрації юридичної особи.

Дія № 2На цьому етапі пасічник повинен звернутися до міського/міськрайонного/міжрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби, яке проводить відбір патологічного матеріалу пасіки, здійснює його аналіз та робить відмітку у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки.

Читати за темою: Володимир Каплієнко: В Україні може не лишитися пасічників

Дія № 3Ветеринарно-санітарний паспорт видається шляхом його заповнення фахівцями управління ветеринарної медицини згідно Наказу № 184/82 від 20.09.2000 року.

Цим же Наказом передбачена форма ветеринарно-санітарного паспорта, в якому зазначаються дані власника пасіки, характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, результати обстеження, лабораторні дослідження, кількість бджолосімей та інше.

Дія № 4З метою недопущення конфліктних ситуацій та налагодження плідної роботи з аграріями, у випадку розміщення пасіки на земельних ділянках сільгоспвиробника рекомендовано звернутись до нього з заявою (Зразок № 2).

Потім рекомендовано проінформувати агровиробника, органи місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби та екологічної інспекції про місце та період розташування пасіки (Зразок № 3).

Крім того, рекомендовано пасічнику та аграрію користуватись автоматичною інформаційною системою Grand Expert, попередньо зареєструвавшись безкоштовно на даному електронному ресурсі.

Читати за темою: Сергій Шмуля: Бджолярський кооператив об’єднає 1,5 тисячі учасників

За допомогою даного ресурсу аграрій здійснює автоматичне оповіщення про планові агрохімічні роботи. Майбутнім пріоритетом роботи пасічника та аграрія є укладення угод про запилення.

Дія № 5Якщо пасічник здійснює кочівлю бджіл, рекомендовано проінформувати органи місцевого самоврядування й агровиробника про місце та період кочівлі пасіки, що плануються (Зразок № 4).

У випадку, якщо кочівля короткочасна та неможливо встановити агровиробника, поблизу земельних ділянок якого розміщено пасіку, на точку необхідно залишити контактні дані пасічника (номер телефону, П.І.Б.).

Читати за темою: Україна медова: проблеми і успіхи галузі очима пасічника

До заяви рекомендовано долучити викопіювання з публічної кадастрової карти України, яка розміщена в електронному вигляді у вільному доступі (map.land.gov.ua). На карті пасічнику слід самостійно нанести місце розташування кочової пасіки.

Дія № 6

Розташування пасіки на місцевості – стаціонарної/кочової – проводиться згідно Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл від 30.01.2001 року за № 9.

З метою недопущення конфліктних ситуацій між пасічниками (добросусідство, виставлення пасіки на перельоті тощо) рекомендовано через органи місцевого самоврядування або безпосередньо пасічнику особисто спілкуватись з іншими власниками пасік, розташованих по сусідству.

Читати за темою: Що не поділили українські пасічники?

Ефективна комунікація пасічників проводиться у форматі громадських об’єднань пасічників.

Дія № 7З метою попередження конфліктних ситуацій між пасічником та аграрієм, налагодження роботи та інформування про агрохімічні роботи на території ради (громади) пасічнику рекомендовано звернутись на адресу органів місцевого самоврядування із заявою про створення вищевказаної комісії (Зразок заяви № 5).

© Смолов Роман, Kurkul.com, 2019р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 0°

Вітер

3.2м/с

Опади

6.1мм

Вологість

91%

Матеріали за темою