Реклама

В Україні можуть спростити оформлення аграрних розписок

15 травня 2019 66 0
В Україні можуть спростити оформлення аграрних розписок
В Україні можуть спростити оформлення аграрних розписок

Мінагрополітики розглядає можливість спрощення оформлення та здешевлення аграрних розписок шляхом налагодження інформаційної взаємодії між Реєстром аграрних розписок та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Про це повідомила прес-служба відомства.

Нагадаємо, сума агарних розписок з початку року перевищила 4 млрд грн

«В Україні успішно реалізовується проект аграрних розписок. З початку проекту в аграрний сектор залучено понад 11 млрд грн, 8 банків співпрацюють з виробниками. Для подальшого розвитку цього фінансового інструменту Мінагрополітики розглядає можливість пришвидшення та здешевлення процедури оформлення аграрних розписок. Йдеться про налагодження інформаційної взаємодії між Реєстром аграрних розписок та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно», — зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Сьогодні при посвідчені аграрної розписки нотаріус спочатку перевіряє відомості щодо права власності або права користування земельною ділянкою агровиробника у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а потім реєструє її в РАР, при цьому зазначає кадастрові номери, місце розташування кожної земельної ділянки, майбутній врожай, з якої передано в заставу тощо.

«Інтеграція та здійснення автоматичного обміну даними між РАР та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно дозволить автоматизувати процес перевірки нотаріусом прав володіння і користування земельною ділянкою агровиробиком при посвідченні аграрних розписок. Це сприятиме зниженню вартості послуг приватних нотаріусів та зробить фінансовий інструмент доступнішим для сільгоспвиробників», — додала заступник міністра.

Виконано за допомогою Disqus