Донецького фермера визнали винним у фінансуванні тероризму

22 травня 2019 194 0
Донецького фермера визнали винним у фінансуванні тероризму

Куйбишевський районний суд Запорізької області позбавив волі на 8 років фермеру з Донеччини Миколі Бутрименку за фінансування тероризму. Суд не визнав його винним у причетності до розстрілу українських спецназівців. Бійців на початку Антитерористичної операції на Донбасі вбили у його ангарі. Повідомляє gazeta.ua.

Наприкінці липня 2014 р. 19 бійців 3-го полку спецпризначення розшукували в районі села Латишеве Шахтарського району на Донеччині пілота українського літака Су-25, який збили проросійські сили.

Фермер Микола Бутрименко із села Дмитрівка приязно зустрів військових і запропонував їм переночувати в ангарі його ферми. Він повідомив про це терористам. Ті прибули на місце на БТРах і БМП.

Бойовики розстріляли ангар із кулеметів. На місці загинули 10 українських бійців, п'ятеро потрапили в полон, решта врятувалися. Бранцем став пілот Юрій Шевцов.

Микола Бутрименко знущався над полоненими, згідно із їхніми свідченнями. Фермер продовжував їздити в Україну по пенсію.

Читати за темою: Сталося чергове вбивство подружжя фермерів

У червні 2016 р. українські спецпризначенці затримали його в «сірій зоні», поряд із блокпостом контрольно-пропускного пункту «Мар'їнка».

Суд визнав винним Миколу Бутрименка у фінансуванні тероризму. У вбивстві спецназівців суддя стала на бік звинуваченого.

«За терористичний акт Бутрименка виправдали у зв'язку з тим, що органом обвинувачення в суді не доведено участі обвинуваченого у вчиненні терористичного акту. До набуття вироку в законну силу він залишатиметься під вартою», — зазначили в суді.

За «законом Савченко» — передбачає день, проведений у слідчому ізоляторі, за два дні ув'язнення, Бутрименку зарахували термін перебування в ізоляторі у строк покарання. Зважаючи на те, що він під вартою з 1 липня 2016 р., підсудний уже відбув шість років ув'язнення. Він може вийти на волю за рік.

Після оголошення вироку військові з 3-го окремого полку спеціального призначення ім. князя Святослава Хороброго пообіцяли покарати фермера самотужки, якщо вирок не переглянуть.

Виконано за допомогою Disqus