NASA розробила нові системи для росту рослин у космосі

26 травня 2019 76 0
NASA розробила нові системи для росту рослин у космосі
hortidaily.com

NASA шукає нові способи вирощування на космічних станціях рослин для забезпечення поживними речовинами астронавтів у тривалих місіях. Нещодавно завершився 21-денний експеримент Veg-PONDS-02, в якому на Міжнародній космічній станції тестували інноваційні системи для росту рослин — PONDS. Повідомляє HortiDaily.

Вирощування рослин у космосі — не новина. Традиційно для цього використовують так звані подушки, в які саджають насіння і вводять воду шприцом. Цей метод має певні обмеження і не може застосовуватися для вирощування культур, які потребують великої кількості води.

Тому NASA, Techshot, Inc., у співпраці з корпорацією Tupperware Brands, експертами з рідин дослідницького центру Glenn NASA і вченими Портлендського державного університету розробили нові системи для росту рослин — PONDS. Вони є менш затратними для виготовлення, мають більшу вологоємність, забезпечують більший простір для росту коренів і є повністю пасивною системою.

PONDS може забезпечувати культури повітрям і водою без додаткових потужностей.

Читати за темою: В Антарктиді зібрали врожай овочів для космонавтів

Дослідники покладають великі надії на результати, оскільки NASA стійко планує здійснювати тривалі місії — повернутися на Місяць і рухатися до Марсу, тож у вирощуванні їжі на станції існує гостра необхідність.

Блоки мають таку конструкцію, яка дозволяє дослідникам спостерігати за рухом води в агрегатах під час експерименту. Тестують системи із насінням салату ромен. В останній день експерименту, 16 травня, рослини були зібрані і 6 одиниць PONDS повернуто на Землю для подальшого аналізу.

Виконано за допомогою Disqus