Падіння кукурудзи на Чиказькій біржі ще не вплинуло на українську продукцію

14 серпня 2019 96 0
Падіння кукурудзи на Чиказькій біржі ще не вплинуло на українську продукцію
Падіння кукурудзи на Чиказькій біржі ще не вплинуло на українську продукцію

Показники посівних площ і врожайності в США згідно серпневим звітом UDSA вийшли далеко за межі очікувань ринку. Таку думку висловив трейдер компанії Spike Trade Юрій Гаврилюк в коментарі Latifundist.com.

Згідно з опитуванням основних гравців діапазон очікуваних посівних площ був від 83,5 до 89,8 млн акрів, а врожайність — від 161 до 167 буш/акр. Звіт показав 90 млн акрів з планової врожайності 169,5 буш/акр. На його думку, обидва показники виходили досить далеко за межі очікувань ринку.

«Це відразу спровокувало limit down (падіння біржових котирувань на максимально дозволений біржею рівень після чого торги зупиняються) по кукурудзі відразу після відкриття торгів і ще додаткове просідання на 17 центів за бушель за вчора (станом на 13 серпня 20:00 за Києвом). Тому зараз ми зовсім в новій реальності. Фізичний ринок в Україні ще не повністю відбив падіння на Чикаго і залишається більше номінальним ніж реальним. Однак індикації більшості трейдерів відразу схудли на $7-10 за т до $150-153 за т на період жовтень-грудень», — прокоментував Юрій Гаврилюк.

Крім того, на думку експерта, звіт WASDA останнім часом провокує гарячі дискусії на ринку. І серпневий звіт не став винятком. Основними драйверами цін не є фактичні дані, а саме відповідність тих даних очікуванням ринку. За словами Юрія Гаврилюка, найбільше ринок потребував площ посівів кукурудзи в США і планової врожайності. Саме з цих цифр слід експортний потенціал США.

Нагадаємо, що кукурудза впала в ціні після того, як Міністерство сільського господарства США (USDA) заявило, що американські аграрії посадили більше, ніж очікували аналітики.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 8°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

94%