Урожай жита цього року впаде до історичного мінімуму — прогноз

17 вересня 2019 482 0
Урожай жита цього року впаде до історичного мінімуму — прогноз
pixabay.com

Незважаючи на значне скорочення посівних площ, Україна все ще входить в п’ятірку найбільших світових виробників жита. Пік площ за роки незалежності України було досягнуто в 1995 р. – 1,155 млн га. До 2019 р. ці площі скоротилися вдесятеро — до історично низьких 117 тис. га. Про це повідомляють аналітики компанії УкрАгроКонсалт.

На їхню думку, причиною такого скорочення стала концентрація аграріїв на основних зернових культурах, більш експортоорієнтованих і затребуваних, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.

Так, за оцінками аналітиків компанії, урожай жита в Україні цього року скоротиться до історичного мінімуму.

«Разом з тим у 2018/19 МР ринок жита показав позитивну експортну динаміку. За підсумками сезону з України було експортовано на 130% більше цієї культури, ніж роком раніше, і цей показник став максимальним за останні 15 років», — повідомила аналітик зернового ринку Аліна Сич.

Основним ринком збуту української жита є Євросоюз. У 2018/19 сезоні на країни ЄС припало понад 61% всього експорту жита. Крім того, в числі найбільших імпортерів вітчизняного жита є Філіппіни, Бангладеш і Ізраїль.

Читати за темою: В Україні подорожчає гречка — прогноз

Виконано за допомогою Disqus