Реклама

Названо топ-3 напрямки плодово-ягідної продукції з найбільшим експортним попитом

28 листопада 2019 764 0
Названо топ-3 напрямки плодово-ягідної продукції з найбільшим експортним попитом
pixabay.comНазвано топ-3 напрямки плодово-ягідної продукції з найбільшим експортним попитом

За результатами 10 місяців 2019 р. найбільш затребуваними експортними позиціями українського плодово-ягідного ринку стали горіхи, заморожені ягоди та яблука. Про це повідомляє прес-служба Української плодо-овочевої асоціації.

За даними Держстату, за 10 місяців поточного року Україна експортувала фруктів, ягід та горіхів на загальну суму $191,9 млн.

Левову частку експортних поставок складають горіхи, яких за 10 місяців було експортовано 47,2 тис. т на загальну суму $86,4 млн. Таким чином в зазначений період доля горіхів склала 45% від загальної вартості поставленої за кордон плодоовочевої продукції.

Також, значна частка експортного виторгу припадає на заморожені ягоди, яких за 10 місяців було експортовано 41,7 тис. т на загальну суму $71,2 млн. За останні 5 років виручка від поставок заморожених ягід за кордон збільшилася майже удвічі. Таке зростання експортних поставок в цьому сегменті зумовлене збільшенням світового споживання ягід. Причому це стосується, як замороженої, так і свіжої продукції.

Замикають трійку лідерів плодово-ягідних продуктів з найбільшим експортним виторгом яблука. За 10 місяців поточного року Україна поставила на зовнішні ринки 47,1 тис. т яблук, загальною вартістю $14,4 млн. 

У порівнянні з аналогічним періодом 2018 р. експорт у натуральному виразі зріс на 49%, а в вартісному — на 33%.

Основним, експортером яблука поки що залишається Білорусь, яка в подальшому реекспортує українську продукцію до Росії. Однак з кожним роком, частка цієї країни, як головного імпортера українського яблука зменшується. Більш того, українське яблуко високо цінується імпортерами з Близького Сходу та Південно-Східної Азії, які з кожним роком збільшують імпорт українських фруктів. Так наразі, близько 40% експортних поставок яблук з України приходиться саме на азійські ринки.

Виконано за допомогою Disqus