Названо культури, що втрачають статус нішевих в Україні

28 січня 2020 301 0

До числа культур, які свого часу вважались нішевими, проте наразі уже вийшли з цієї категорії відносяться соя та ріпак. Те ж саме можна сказати про сорго, горох і сочевицю — площі їх посіву також збільшуються. Повідомляє SuperAgronom.com.

За даними аналітиків Pro-Consulting, ніша сорго розширюється настільки стрімко, що експерти прогнозують збільшення в середньостроковій перспективі його посівів з нинішніх 40 тис. га до 1,5 млн га, а особливо в посушливих регіонах України, де сорго цілком може замінити кукурудзу.

Разом з тим, фермерам, які бажають доповнити своє виробництво високомаржинальним нішевими культурами, варто звернути увагу на спаржу і шафран.

Читати за темою: Огляд перспективних нішевих напрямків у садівництві та овочівництві

Спаржа особливо популярна на Близькому Сході і в Південно-Східній Азії, але попит на неї зростає і в Західній Європі, і навіть українські ресторани купують спаржі все більше.

«Звичайно, при вартості у 200 грн/кг сподіватися на масовий інтерес з боку вітчизняних споживачів не доводиться, але знайшовши канали збуту на внутрішньому і міжнародному ринку, можна непогано заробити. У сегменті спаржі навіть з'явилася ніша в ніші — це фіолетова спаржа, яка користується особливим попитом у послідовників ЗСЖ США і старої Європи», — зазначають фахівці.

Тим часом шафран коштує на міжнародному ринку $5-10/гр. Крокуси, з яких отримують цю спецію, добре ростуть в умовах України і не вимагають застосування засобів захисту рослин. З одного гектара крокусів можна отримувати до 10 кг шафрану.

Фермерам, які шукають свою нішу, варто звернути увагу на загальну проблему при реалізації всіх нішевих культур на експорт. Вона полягає в необхідності формування великих партій, які, як правило, не можуть зробити окремі дрібні господарства. Виходами із ситуації є або кооперація, або торгівля через посередників.

На думку фахівців, нішеві культури — це шлях для агробізнесменів, які не бояться експериментувати, можливо, ризикувати, але, при правильному підході, вони отримують гідну винагороду за свою схильність до новацій.

Виконано за допомогою Disqus