Тарифи на перевезення зернових вантажів сповільнили падіння

7 лютого 2020 1060 0
Тарифи на перевезення зернових вантажів сповільнили падіння
Kurkul.com

В січні 2020 р. тарифи на перевезення зернових вантажів сповільнили падіння в порівнянні з груднем минулого року, коли ставки фрахту досягли одного з найнижчих рівнів за два останніх маркетингових роки. Повідомляє Zernovoz.ua.

Експерти в грудні 2019 р. прогнозували таку тенденцію, оскільки низькі ставки фрахту не забезпечують навіть покриття операційних витрат, що змушує перевізників йти на зимові канікули. При цьому експортні поставки зернових і олійних культур, а також продуктів їх переробки (згідно даних Держстату та МінАПК) в січні залишались на досить високому рівні.

«Ще одним важливим фактором, що вплинув на тарифи стало суттєве зростання внутрішньої переробки олійних і зокрема соняшнику», — повідомляє сервіс Zernotorg.ua.

Зазначається, що внаслідок активної переробки в першій половині нового МР, МЕЗи (масло екстракційні заводи) практично вичерпали запаси сировини в безпосередній близькості, тому виникає необхідність доставки на більшому логістичному плечі при нижчій в порівнянні з зерновими, насипній щільності соняшнику, що вимагає залучення більшої кількості автотранспорту. 

Згідно статистики сервісу Zernovoz.ua, в січні найбільший обсяг замовлень на перевезення припав на соняшник, на другому місці була кукурудза, на третьому — соняшниковий шрот. Зростання замовлень на перевезення соняшнику відбулось в першу чергу на середньому логістичному плечі, на цю групу припало сукупно 56% усіх замовлень. На довгому плечі — більше 450 км, домінували перевезення кукурудзи і пшениці.

Сукупність вище перелічених факторів, стимулює зростання попиту на послуги автомобілів-зерновозів на середніх дистанціях.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 10°

Вітер

2.2м/с

Опади

1.4мм

Вологість

71%