Уряд пропонує спростити ввезення агрохімії нового покоління з ЄС

28 лютого 2020 231 0

У Верховній Раді України пропонують ухвалити законопроект, який має спростити ввезення агрохімії нового покоління з ЄС. Про це розповів народний депутат України VIII та IX скликань, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної  та земельної політики Микола Кучер, передає AgroPolit.

Йдеться про законопроєкт №2289 від 18.10.2019 р. про внесення змін до ст.4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», який відміняє норми про обмеження імпорту.

«В Україні працюють десятки представництв європейських і світових виробників оригінальних засобів захисту рослин. Вони співпрацюють з нашими аграріями вже десятки років і ця норма є тепер лише нашою проблемою», — сказав Микола Кучер. 

Нагадаємо, законопроєкт №2289 пропонує спростити порядок завезення пестецидів та хімікатів для дослідницьких цілей, авторства Олега Тарасова і групи депутатів.

Прийняття цього законопроекту забезпечить українським аграріям можливість використовувати передові технології захисту рослин. Це дозволить збільшити врожайність сільськогосподарських культур, зберегти вирощений урожай, покращити його якість і безпечність, а також утримати на світовому ринку продовольства передові позиції стабільного постачальника сільськогосподарської продукції.

На думку Олега Тарасова, норма ст.4 щодо ввезення зразків пестицидів і агрохімікатів лише за умови реєстрації в країні виробництва є дискримінаційною і антиконкурентною, а законодавство з регулювання пестицидів вже застаріло.

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 20°

Вітер

3м/с

Опади

3мм

Вологість

72%