Близько 10 млн га землі в Україні перебувають в тіні — Лещенко

28 лютого 2020 143 0
Близько 10 млн га землі в Україні перебувають в тіні — Лещенко
Kurkul.com

Близько 10-12 млн гектарів земель в Україні перебувають в тіні. Такі дані озвучив уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко. Про це йдеться в матеріалі на AgroPolit.com.

«За нашими оцінками, в Україні зараз близько 10-12 млн гектарів перебувають в тіні. За документами звітності органів податкової та статистики ми бачимо, що ці землі як би не обробляються, на них нічого не вирощується. А за системами супутникової навігації бачимо, що там щосили вирощується сільгосппродукція. Сьогодні супутникова система дозволяє сканувати процес вегетації рослини в режимі реального часу і з похибкою до 1 тонни визначати вал зерна на тіньових землях», — зазначив Роман Лещенко.

Він також додав, що аналогічна ситуація сьогодні і на землях Міністерства оборони, і на землях різного роду держпідприємств, на землях колоній, на так званих деградованих територіях, наприклад, біля Чорнобильської зони.

Читати за темою: Рада може ухвалити закон про ринок землі вже у березні — Качка

«Наприклад, біля легендарної Стоянки по Житомирській трасі подивіться, що відбувається в захисній смузі річки Ірпінь. Поля засіяні кукурудзою. І це все тіньовий обіг. Це зерно потім виходить на ринок і через фіктивний експорт йде з країни. Причому за допомогою різних схем, так званих «скруток», фіктивних компаній-одноденок, продають все через офшорні компанії без належного рівня трансфертного ціноутворення, а потім вимагають повернення ПДВ, заганяючи державу в мільярдні збитки», — повідоммв уповноважений президента із земельних питань.

За підрахунками, загальний обсяг тіньової економіки сільськогосподарської продукції становить не менше $10 млрд.

Виконано за допомогою Disqus

+ 38° ... + 24°

Вітер

1.7м/с

Опади

4.3мм

Вологість

72%