Земельна реформа згенерує додатково в бюджет $1 млрд — Мушак

6 березня 2020 150 0
Земельна реформа згенерує додатково в бюджет $1 млрд — Мушак
Kurkul.com

Земельна реформа в Україні принесе три важливі зміни: повагу прав бізнесу, додатково $1 млрд в бюджет та створить можливості для розвитку галузі на майбутнє. Про це під час публічних дебатів «Відкриття ринку землі суперечить інтересам України» заявив радник екс-прем'єр-міністра Олексія Гончарука Олексій Мушак. Повідомляє AgroPolit.com.

«Гроші зараз — означає, що земельна реформа згенерує додатковий $1 млрд в бюджет за рік. На наступний рік після запровадження реформи ви отримаєте $300 млн від оподаткування операцій купівлі/продажу землі. $400 млн від виводу ринку з «тіні», бо 60% ринку платить податки, а решта 40% — ні. Земельна реформа означає, що платити податки будуть всі. Ще $100 млн — від так званого права постійного користування на землю: воно є у фермерів, а держава від цього отримує нуль. Фермер теж не може розраховувати довгостроково на цю землю, бо вона не у його власності, а лише у постійному користуванні. Земельна реформа пропонує викупити їм цю землю за пільговою ціною. Ще $200 млн — від наведення ладу у державних землях. Тож сумарно мінімум $1 млрд надходитиме щороку в бюджет», — зазначив він.

Ще один резерв земельної реформи, на його думку, можливості у майбутньому.

«Два роки спостерігаємо рекордний урожай зерна за і при цьому діє мораторій. Якщо все так гарно, можливо, і не варто розвивати ідею вільного ринку землі? Тут є проблема: на цих рекордах ми заробляємо дуже мало, тоді як маленькі Нідерланди у грошовому вимірі в 5 разів більше експортує агропродукції ніж ми. Збереження мораторію — це гра в коротку , бо всі вирощують лише технічні культури. А те що потребує довгострокового повноцінного права власності (полив, сади, ягоди, органіка) не розвивається, бо наявна лише оренда. Запуск ринку — це запуск того що генеруватиме багато грошей для майбутніх інвестицій», — підсумував Олексій Мушак.

Виконано за допомогою Disqus