У земельному законопроекті пропонують передбачити перехідний період

10 березня 2020 921 0
Іван Чайківський, представник депутатської групи «За майбутнє», секретар аграрного комітету
Іван Чайківський, представник депутатської групи «За майбутнє», секретар аграрного комітету

У законопроекті №2178-10, який має відкрити ринок землі в Україні, пропонують передбачити перехідний період та обмежити коло покупців таким чином, щоб придбати ділянку могли виключно представники молочного бізнесу. З такою ініціативою (поправку №2545) виступив у сесійній залі парламенту представник депутатської групи «За майбутнє», секретар аграрного комітету Іван Чайківський, інформує AgroPolit.com.

«Нам потрібно дати уряду документ для роботи — якісний закон про ринок землі. Аграрний сектор з одного боку чекає на даний законопроект, з іншого боку — українське суспільство доволі стурбоване і не готове прийняти його в такій редакції. Тому, щоб хоч трохи наблизити даний закон до побажань народу, пропоную мою правку 2545 та застосувати перехідний період, який дозволить до 1 січня 2023 р. набувати власності на земельні ділянки лише фізичним особам та юридичним особам, які займаються молочним тваринництвом», — заявив у сесійній залі Чайківський.

Нагадаємо, 6 березня 2020 р. депутати розглянули близько 3300 з 4500 поправок до законопроекту №2178-10, до кінця березня може відбутись голосування у другому читанні за земельний законопроект, який має відкрити ринок землі.

Іван Чайківський є одним з небагатьох депутатів у комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики, який не підтримує відкриття ринку землі в тому вигляді, в якому пропонує парламентська більшість. На його думку перший етап запуску ринку землі повинен тривати 10 років.

Детальніше читайте в інтерв'ю Івана Чайківського на AgroPolit.com.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 15°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

62%