Названо найбільших імпортерів фруктів в Україну

16 березня 2020 238 0

У 2019 р. найбільша частка (11%) в структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції в Україні припала на продукцію групи «плоди і горіхи» — за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів. Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За даними Державної служби статистики, в 2019 р. обсяги імпорту плодів і горіхів становили $673 млн. Це майже на 28% перевищило показник 2018 р. в $ 526 млн.

Миколи Пугачов зазначив, що основним постачальником продукції цієї групи в Україні за останні роки залишається Туреччина, з якою в минулому році імпортовано більше 240 тис. т фруктів.

Читати за темою: Інна Семерог: Вирощувати фрукти — це романтика

Згідно з повідомленням, минулого року частка Туреччини в вартості вітчизняного імпорту плодів склала 27,9%.

«Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (11,1%), Коста-Ріці (7,6%), Греції та Іспанії (по 6,2%), а також Єгипті (5,6%)», — розповів учений.

За його словами, сукупно ці шість країн сформували в 2019 р. близько 65% вартості імпорту продукції цієї групи в Україні.

«Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні користуються цитрусові і банани, які формують більш 3/5 вартості її імпорту. Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі і Коста-Ріці, які в минулому році забезпечили 75% вартісних обсягів поставок», — підсумував експерт.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 15°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

61%