Ціни на пшеницю зросли через попит переробних підприємств

20 березня 2020 104 0
Ціни на пшеницю зросли через попит переробних підприємств
Kurkul.com

У зв'язку з девальвацією національної валюти відзначається зростання цін сільськогосподарської продукції на внутрішньому ринку, зокрема пшениця зросла в середньому на 50 грн/т. Повідомляє прес-служба G.R. Agro.

«На початку тижня ціни на продовольчу пшеницю зросли в середньому на 50 грн/т. В залежності від регіону діапазон цін варіюється в межах 5000-5700 грн/т. Найвищі ціни були характерні для підприємств, які були зацікавлені у термінових закупівлях великих партій. Офіційно озвучені ціни в портах досягали 5600-5700 грн/т», — йдеться у повідомленні. 

Прогнозується, що гривневі ціни залишаться без істотних змін, однак валютні ціни будуть знижуватися. Щодо активності продажів, то вони збережуться помірними.

«Попит на фуражну пшеницю з боку тваринницьких підприємств підвищився, що сприяло зростанню цін у західному та південному регіонах в середньому на 100 грн/т. Діапазон закупівельних цін по регіонах України складає 4900-5600 грн/т. Кількість пропозицій фуражної пшениці протягом поточного тижня скоротилася. Продажі великотоннажних партій як і раніше стримувалися, у зв'язку з очікуванням подальшого зростання цін», — говорять аналітики.

Повідомляється, що валютні ціни продовжуватимуть падати у зв'язку зі світовою кризою. Гривневі ціни будуть стабільними в разі збереження девальвації національної валюти.  

Зазначається, що ціни на фуражний ячмінь з початку тижня зросли до 4500-4700 грн/т, що зумовлено підвищенням цін окремими покупцями. Крім того, ситуація з курсом валют надавала підтримку цінам, а основна частина тваринницьких підприємств мали достатні запаси зернових і не форсували закупівлі.

«Активність торгівлі ячменем на поточному тижні залишається невисокою. Переважно це невеликі партії, а пропозиції великотоннажних партій практично не надходили. Попит на фуражний ячмінь буде залишатися помірним. Активність торгівлі залишиться на низькому рівні  через стримування продажів», — йдеться у повідомлені.                

Аналітики також зазначили, що на початку тижня покупці підвищували ціни на фуражну кукурудзу, побоюючись подальшого зростання цін пропозиції. Продавці, в свою чергу, обмежили кількість пропозицій великих партій на ринок, чекаючи подальшого зростання цін. Ціни попиту на базисі поставки СРТ досягали 5000 грн/т.

Очікується, що валютні експортні ціни будуть продовжувати знижуватися під впливом світових тенденцій.

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 23°

Вітер

1.6м/с

Опади

3.8мм

Вологість

66%