В Україні дорожчають імпортні овочі та фрукти

27 березня 2020 429 0
В Україні дорожчають імпортні овочі та фрукти
Kurkul.com

Імпортні овочі та фрукти в Україні дорожчають через транспортні обмеження в Туреччині. Повідомляє info.shuvar.com.

Уряд Туреччини під час карантину суттєво обмежив доступ до країни іноземних перевізників. Це вже суттєво вплинуло на ціни деяких овочів та фруктів на ринку України, а українські трейдери впевнені, що головне зростання ціни ще попереду

«Доставки з Туреччини — проблемне питання сьогодні, разом із падінням курсу гривні це дуже впливає на ціни. По таких позиціях як лимон та інші цитрусові, вже наступного тижня ціни можуть суттєво зрости. По помідору взагалі можливе встановлення багаторічного цінового рекорду», — зазначають трейдери гуртового ринку ОРСП «Шувар».

Читати за темою: В Україні вдвічі подорожчала капуста

Згідно даних ОРСП «Шувар», станом на 25 березня гуртові ціни на лимон в Україні сягнули безпрецедентних показників 80-85 грн/кг.

Ціни на помідори тільки почали зростати, за останню добу ці фрукти подорожчали на 10-15% до 38-40 грн/кг. Приблизно на стільки ж подорожчали турецькі мандарини.

«Туреччина є головним постачальником тепличних овочів та цитрусових в Україну. По тепличним огіркам нам сьогодні вдається закрити внутрішню потребу власною продукцією — на ринки масово вийшли дрібні виробники з Півдня та Закарпаття. А помідори українські теплиці почнуть збирати ближче до середини квітня. Найближчі 2 тижні ціни в Україні будуть залежати від можливості поставок з Туреччини, з цієї країни ми завозимо 95% всіх імпортних томатів. Також з Туреччини ми імпортуємо понад 90% всіх лимонів», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%