Введення закону про ринок землі варто відкласти до 2023 року — думка

27 березня 2020 130 0
Іван Чайківський, народний депутат, секретар аграрного комітету
Kurkul.comІван Чайківський, народний депутат, секретар аграрного комітету

Україна, як і інші держави, стоїть на краю світової економічної прірви. У зв'язку із загрозою пандемії коронавірусу, наближення світової кризи, введення закону про ринок землі в Україні варто відкласти мінімум до 2023 р. Таку думку висловив народний депутат, секретар аграрного комітету Іван Чайківський в інтерв'ю AgroPolit.com.

«Перше – Україні потрібно витримати карантин, який запровадили. І не факт, що він завершиться 3 квітня. Рада проголосувала законопроєкти, які стосуються життєдіяльності нашої країни на період обмежень, щоби можна було забезпечити громадян усім необхідним на період карантину. Уряд отримав можливості швидко реагувати на виклики. Якщо в нас не буде здорової нації, люди гинутимуть від пандемії, то про який земельний закон говорити?», — зазначив Іван Чайківський.

Він додав, що парламент пройшов 3700 земельних поправок, лишилося розглянути 720.

«Нам ці правки, безумовно, слід пройти та прийняти, або відхилити земельний закон №2178-10. Така процедура: якщо зайшли в розгляд закону, то не виходитимемо з нього, доки не розглянемо. Але з огляду на загрозу пандемії коронавірусу, наближення світової кризи, введення закону про ринок землі варто відкласти мінімум до 2023 року. Не можна на краю економічної прірви приймати закон про обіг земель й пускати вільний обіг с/г землі. Тому я та мої колеги й однодумці будемо робити все, щоби цей земельний закон №2178-10 не запрацював ані в такій редакції, ані в такі терміни», — підсумумвав Іван Чайківський.

На його думку президент може повернути закон зі своєю поправкою. Такий варіант можливий. Та можливий і інший – продивитися решту 700 правок, які залишилися на підтвердження, і серед них може бути така, яка говорить про запуск землі не з 1 жовтня 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 38° ... + 24°

Вітер

1.7м/с

Опади

4.3мм

Вологість

72%