Аграрії південної України почали збирати рис

25 вересня 2020 53 0
Аграрії південної України почали збирати рис
pixabay.com

У Голопристанському та Скадовському р-нах Херсонської обл. врожай рису зібрали з третини площ, при середній урожайності 5,5-5,8 т/га (у 2019 р. — 6,1 т/га). Місцеві агровиробники скаржаться, що низькі закупівельні ціни на культуру не дають можливості рисоводам розвиватися та вкладатися у створення нових плантацій. Про це пише golos.com.ua.

«Рік для рису на півдні України справді виявився не найкращий. Травень та червень були холодні, що затримало вегетацію культури. Але за грамотного використання агротехнологій, то зовсім не катастрофа. Ми також зробили пробний укіс, отримали 8,1 т/га, тобто врожай очікуємо не гірший ніж минулого року. Розчаровують ціни. За тонну рису через конкуренцію іноземних виробників та засилля імпорту трейдери нині дають не більш як 14 тис. грн, а це лише незначно перевищує виробничі витрати. Такі заробітки не дають можливості рисоводам розвиватися, вкладатися у створення нових плантацій», — розповідає Володимир Дудченко, директор Інституту рису НААН України (Скадовський р-н).

З його слів, через брак коштів, занепад зрошення та занижені закупівельні ціни на крупу, площа існуючих рисових плантацій Таврії зазвичай не перевищує 6 тис. га. Відповідно й попит на рис в Україні доводиться задовольняти коштом постачання з-за кордону.

У трійку лідерів з його постачання в Україну входить Пакистан (33 % імпорту), Індія (30,6%) та Китай (11%).

Читати за темою: В США розпочався збір сої

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

38%