Через нестачу бджіл аграрії недоотримують 10% врожайності соняшника

13 жовтня 2021 1746 0
Через нестачу бджіл аграрії недоотримують 10% врожайності соняшника
Kurkul.com

Агрохолдинг МХП недоотримує 400 млн грн щороку від нестачі бджолосімей для запилення ентомофільних культур. Таку цифру озвучив Андрій Юрченко, спеціаліст відділу земельних та майнових відносин МХП у матеріалі «Обличчям до українського бджільництва – що обговорювали за круглим столом UBTA» на Kurkul.com.

«Як свідчить практика застосування бджолозапилення на полях компанії, запилення бджолами дає щонайменше 10% прибавки врожайності соняшнику та ріпаку, а також підвищує схожість та олійність насіння. Зокрема на соняшнику прибавка олійності складає 4-5%, а в насінні ріпаку може сягати 10%», — пояснив Андрій Юрченко.

За його словами, залучення пасік для запилення — це найпростіший агрозахід в умовах агрохолдингу, що поряд із технологією вирощування та погодними умовами є однією із трьох складових високих врожаїв.

Читати за темою: Експорт українського меду до ЄС в 9 разів перевищив встановлені квоти

Також, за його словами, співпраця між агровиробниками та бджолярами може мати соціальний аспект: 

  • можливість організувати місцеві громади навколо пасічництва; 
  • створення медоносного конвеєра для бджіл;
  • експлуатація схилів та неугідь під посіви та насадження медоносних культур;
  • проєкт по розвитку територій ОТГ на основі бджільництва. 

«Основою ж для порозуміння пасічників та аграріїв має стати взаємний діалог та широка інформаційна кампанія, переконаний фахівець. Лише коли агрономи зрозуміють, що їхні результати на полі та фінансовий показник в кінці року будуть залежати у тому числі від наявності бджіл на запиленні, а бджолярі почнуть працювати у тісному контакті з місцевими агровиробниками та спільно напрацьовувати схеми захисту бджіл і рослин, тоді ринок бджолозапилення почне зростати та даватиме результат», — додав Андрій Юрченко.

Виконано за допомогою Disqus