Агрохолдинг МХП недоотримує 400 млн грн щороку від нестачі бджолосімей для запилення ентомофільних культур. Таку цифру озвучив Андрій Юрченко, спеціаліст відділу земельних та майнових відносин МХП у матеріалі «Обличчям до українського бджільництва – що обговорювали за круглим столом UBTA» на Kurkul.com.
«Як свідчить практика застосування бджолозапилення на полях компанії, запилення бджолами дає щонайменше 10% прибавки врожайності соняшнику та ріпаку, а також підвищує схожість та олійність насіння. Зокрема на соняшнику прибавка олійності складає 4-5%, а в насінні ріпаку може сягати 10%», — пояснив Андрій Юрченко.
За його словами, залучення пасік для запилення — це найпростіший агрозахід в умовах агрохолдингу, що поряд із технологією вирощування та погодними умовами є однією із трьох складових високих врожаїв.
Читати за темою: Експорт українського меду до ЄС в 9 разів перевищив встановлені квоти
Також, за його словами, співпраця між агровиробниками та бджолярами може мати соціальний аспект:
«Основою ж для порозуміння пасічників та аграріїв має стати взаємний діалог та широка інформаційна кампанія, переконаний фахівець. Лише коли агрономи зрозуміють, що їхні результати на полі та фінансовий показник в кінці року будуть залежати у тому числі від наявності бджіл на запиленні, а бджолярі почнуть працювати у тісному контакті з місцевими агровиробниками та спільно напрацьовувати схеми захисту бджіл і рослин, тоді ринок бджолозапилення почне зростати та даватиме результат», — додав Андрій Юрченко.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.